Svoz separovaného odpadu

Základní informace - Jak správně třídit odpad

K ukládání separovaných složek komunálního odpadu (papír, plasty, sklo…) slouží občanům rozmístěné barevné kontejnery o objemu 1100 l. Celkem je v současné době v lokalitách města rozmístěno cca 1600 ks těchto kontejnerů o objemu 1100 l.

Pro rychlou orientaci jsme pro vás připravili v odkazu přehlednou „třídící“ tabulku:

Dále uvádíme podrobný návod, co do kterého separačního kontejneru lze odložit a co by v žádném případě nemělo v těchto kontejnerech končit.

Děkujeme všem, kteří dodržují níže uvedené pokyny pro zabezpečení správné separace ve městě, pomáhají chránit životní prostředí a tím minimalizují následnou práci všech zúčastněných.

V případě, že jste v této sekci nenalezli potřebnou informaci, dovolíme si Vás odkázat na webové stránky společnosti EKO KOM (společnost, která v ČR provozuje systém sběru a recyklace obalových odpadů) – www.ekokom.cz.

Žlutý kontejner - na plasty, tetrapak a kovové obaly

Ano

Do kontejnerů na plasty patří: fólie, sáčky, plastové tašky, sešlápnuté PET láhve, čisté obaly od pracích, čistících a kosmetických přípravků, kelímky od jogurtů, mléčných výrobků, balící fólie od spotřebního zboží a další výrobky z plastů. Pěnový polystyren sem vhazujte po menších kusech.

Dále lze do kontejnerů na plast ukládat i tetrapak (krabice od džusů, vína, mléka a mléčných výrobků), které je potřeba před vhozením do kontejneru řádně sešlápnout a kovové obaly (plechovky od nápojů a potravin)

Ne

Nepatří sem mastné obaly se zbytky potravin nebo čistících přípravků, obaly od žíravin, barev a jiných nebezpečných látek, podlahové krytiny či novodurové trubky, autoplasty, linoleum, dětské pleny a pod.

Nepatří sem veškeré obaly silně znečištěné zbytky potravin.

Modrý kontejner - na papír

Ano

Hodit sem můžeme například časopisy, noviny, sešity, krabice, papírové obaly, nebo knihy. Obálky s fóliovými okýnky sem můžete také vhazovat, zpracovatelé si s tím umí poradit. Bublinkové obálky vhazujeme pouze bez plastového vnitřku! Nevadí ani papír s kancelářskými sponkami. Ty se během zpracování oddělí.

Ne

Do modrého kontejneru nepatří uhlový, mastný, promáčený nebo jakkoliv znečištěný papír. Tyto materiály nelze už nadále recyklovat. Pozor, použité dětské pleny opravdu nepatří do kontejneru na papír, ale do černé popelnice.

Zelený kontejner - na sklo

Ano

Do zeleného kontejneru můžeme vhazovat jakékoliv sklo, například lahve od vína, alkoholických i nealkoholických nápojů, sklenice od kečupů, marmelád či zavařenin. Patří sem také tabulové sklo z oken a ze dveří.

Vytříděné sklo není nutné rozbíjet, bude se dále třídit!

Pokud jsou vedle sebe zelený a bílý kontejner, vhazujeme do bílého čiré sklo a do zeleného sklo barevné.

Ne

Do těchto nádob nepatří keramika a porcelán. Nepatří sem ani autosklo, zrcadla nebo třeba drátované sklo, zlacená a pokovovaná skla. Vratné zálohované sklo patří zpět do obchodu!

image

Služby města Pardubic a.s.

IČO: 25262572 / DIČ: CZ25262572

Hůrka 1803, Bílé Předměstí,
530 12 Pardubice (mapa)

+420 466 260 811

image

SmP - Odpady a.s

IČO: 27547230 / DIČ: CZ27547230

Hůrka 1803, Bílé Předměstí,
530 12 Pardubice (mapa)

+420 466 260 811

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: