Kompostárna Dražkovice

Jedním ze správných a ekologicky šetrných způsobů likvidace hromadících se bioodpadů je kompostování. SmP-Odpady a.s. provozují vlastní zařízení na zpracování bioodpadů – kompostárnu Dražkovice.

Zařízení pracuje na principu aerobního kompostování na volné ploše a je schváleno pro celou řadu biologicky rozložitelných odpadů s kapacitou přijímaných odpadů do 20.000 tun odpadů ročně.

Nabízíme zpracování široké škály bioodpadů, pro které je jinak obtížné další využití. Nejedná se pouze o zeleň, listí, větve, dřevní odpad, odpady z lesnictví, ale i o čistírenské kaly, biologicky rozložitelné obaly, kompostovatelné odpady např. z výroby, zpracování a prodeje potravin apod. Tyto odpady slouží jako výchozí surovina pro výrobu průmyslového kompostu.

Výroba kvalitního kompostu je důležitá zejména pro rekultivaci půdy, zakládání travnatých ploch, nebo terénní úpravy při výstavbách. Z finančního hlediska je oddělené zpracování bioodpadu zhruba 50% úsporou oproti neekologickému uložení na skládce.

Prodej kompostu

Průmyslový kompost nabízíme k volnému prodeji pro všechny zájemce.

V případě odběru většího množství kompostu je možno sjednat k nakládce minimálně 1 den předem na dohodnutý termín průmyslový nakladač.

Kontakt pro sjednání nakladače: +420 777 783 145.

Nakládku není možné provést bez předchozí potvrzené objednávky, v případě poruchy nakladače, nebo při zásahu vyšší moci.

Prodej kompostu s vlastní nakládkou:

Po, út, čt, pá: 6,30 - 14,45 hod
St: 6,30 - 16,45 hod

V případě zájmu o větší množství kompostu, je možné sjednat jeho dopravu pomocí velkoobjemových kontejnerů na tel.: +420 777 612 403.

Dále si dovolujeme upozornit zákazníky, že náš kompost zvítězil v celorepublikové soutěži "Kompost roku 2015 a 2016" a získal tím další certifikáty kvality.

Účel a způsob použití kompostu jakožto organického hnojiva je uveden v příbalovém letáku.

Výdej kompostu jako poděkování za účast v projektu svozu bioodpadu

V souvislosti s odděleným sběrem bioodpadů Služby města Pardubic a.s. ve spolupráci s Magistrátem města Pardubic v r. 2007 zahájily pilotní projekt odděleného sběru bioodpadů od občanů v Pardubicích, který se postupně rozšířil téměř do všech městských částí.

Veškerý bioodpad svezený při tomto projektu slouží jako jedna z mnoha surovin pro výrobu průmyslového kompostu právě v Dražkovické kompostárně. Jako poděkování za účast v projektu svozu bio nádob ve městě Pardubice má každý účastník projektu nárok na 50 kg kvalitního kompostu zdarma. Toto množství si může vyzvednout v areálu překládací stanice, separačního dvora a městské kompostárny v Dražkovicích.

Kompost je volně ložený na ploše, proto doporučujeme všem zájemcům o kompost, aby si s sebou na kompostárnu vzali vhodné nádoby či pytle, aby si sami mohli kompost nabrat. K dispozici jsou v areálu kompostárny k prodeji pevné plastové pytle.

Při vyzvedávání kompostu je třeba na vstupu nahlásit jméno a bydliště pro možnost kontroly skutečnosti, že si kompost vyzvedává účastník projektu svozu nádob, při pohybu v areálu kompostárny prosíme o respektování veškerých pokynů vedoucího překladiště.

image

Služby města Pardubic a.s.

IČO: 25262572 / DIČ: CZ25262572

Hůrka 1803, Bílé Předměstí,
530 12 Pardubice (mapa)

+420 466 260 811

image

SmP - Odpady a.s

IČO: 27547230 / DIČ: CZ27547230

Hůrka 1803, Bílé Předměstí,
530 12 Pardubice (mapa)

+420 466 260 811

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: