VEŘEJNÉ OSVĚTLENÍ V PARDUBICÍCH

Naše akciová společnost Služby města Pardubic je vlastníkem souboru veřejného osvětlení od prosince roku 2001. Provádíme jeho údržbu a opravy, včetně celkových rekonstrukcí v souladu se stanoveným dlouhodobým plánem preventivní údržby a koncepcí obnovy veřejného osvětlení ve městě Pardubice.

Dle schválené koncepce byla postupně provedena výměna zastaralých svítidel za nová, moderní s nižšími příkonem. Díky tomu postupně klesala spotřeba elektrické energie na jedno svítidlo. V období  2002 - 2010 mluvíme o poklesu až 35 %. Zajímavostí je, že ve velkém používáme svítidla s rovným sklem, která vyhovují požadavkům minimalizace světelného znečištění.  V České republice není mnoho měst, kde najdete tato svítidla v takové míře. Nezapomínáme ani na bezpečnost chodců. Od roku 2000 instalujeme speciální svítidla na přechody pro chodce. V současné době se s tímto osvětlením setkáte na mnoha místech našeho města.

V  prosinci 2010 jsme spustili pilotní projekt veřejného osvětlení na bázi LED technologie. Tato zcela nová technologie má do budoucna velký potenciál pro úsporu el. energie a předpokládáme i značnou úsporu provozních nákladů. Pro první instalaci LED svítidel od společnosti Philips byla vybrána ulice Sladkovského.

Soubor veřejného osvětlení je spínán výhradně signálem hromadného dálkového ovládání, což zajišťuje sepnutí celého souboru v jednom okamžiku.

Dále ve městě zajišťujeme údržbu a menší opravy světelného signalizačního zařízení na všech světelných křižovatkách a staráme se o světelné výstražné značky.

Poskytujeme 24hodinovou pohotovost pro hlášení poruch na veřejném osvětlení na území Statutárního města Pardubice. V rámci této pohotovosti zajišťujeme odstraňování poruch na veřejném osvětlení.

Mimo plánovanou obnovu provádíme kompletní výměny ucelených souborů veřejného osvětlení a výstavbu nových celků i v okolních obcích. Pro řadu soukromých subjektů zřizujeme venkovní osvětlení, provádíme jeho opravy, revize a pomocí speciálních zařízení vyhledáváme kabelové poruchy.

Prohlédněte si i propagační spot veřejné osvětlení, ve kterém představujeme souhrn poskytovaných služeb týkajících se veřejného osvětlení.

 

 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK