Aktuality

Oddělený sběr bioodpadu

Vážení spoluobčané,

Magistrát města Pardubic ve spolupráci s naší společností rozšiřuje od března 2012 službu odděleného sběru bioodpadu do dalších částí města. Zapojit se nově do projektu, mohou občané, kteří bydlí v rodinném domě se zahradou (předpoklad zeleného odpadu – tráva, listí, ovoce) v těchto nových lokalitách.

Cílem projektu je umožnit občanům odkládat zelený odpad (tráva, listí, ovoce, zelenina apod.) odděleně od komunálního odpadu a tím zamezit ukládání tohoto odpadu na skládky. Odpad bude ukládán do zapůjčených nádob (compostainerů) a následně odvážen na kompostárnu v Dražkovicích, kde bude tento materiál zpracován na kvalitní kompost.

Do projektu odděleného sběru bioodpadu, který byl ve městě Pardubicích zahájen již v roce 2007, se postupně zapojují občané (ze zástavby rodinných domů) na území městských obvodů: MO Pardubice V (Nové Jesenčany, Jesničánky, Dukla), MO Pardubice I (Židov) a MO Pardubice IV (Pardubičky), kterým byl prostřednictvím naší svozové firmy bezplatně zapůjčen kontejner na zelený odpad (compostainer). Svoz a vyprazdňování zapůjčeného compostaineru bude uskutečňován ve všech lokalitách dle následujícího harmonogramu.

duben………………………………. svoz 2x měsíčně, poslední dva pátky v měsíci

květen – listopad ……………….… svoz 1x týdně, každý pátek

prosinec – březen ………………..  svoz 1x měsíčně, poslední pátek v měsíci

Jedná se o nadstandardní službu pro občany ve vybraných částech města, proto ji nelze zahrnout do platby místního poplatku za svoz komunálního odpadu, který platí každý občan s trvalým pobytem v Pardubicích. V roce 2012 budou účastníci projektu přispívat částkou 300,- Kč na nádobu a rok, zbývající část nákladů bude hradit Magistrát města Pardubic, a to z důvodu významu této činnosti vůči životnímu prostředí. Poplatek za službu odděleného sběru bioodpadu na rok 2012 je splatný do konce měsíce dubna 2012.

Pokud se tedy chcete i Vy do projektu odděleného svozu bioodpadu zapojit, využijte “přihlašovací formulář” v odkazu na webu města Pardubic: www.bioodpad.pardubice.eu. Vaše požadavky očekáváme do 31.12.2011.

Na základě vyhodnocení zájmu o tuto službu budete na počátku roku 2012 informováni o dalším postupu vč. distribuce nádob.

Vaše technické dotazy zodpoví pracovníci SmP a.s. na telefonním čísle 466 260 833. S případným dotazem k přihlášce do projektu se můžete obrátit na odbor životního prostředí Magistrátu města Pardubice ne telefonním čísle 466 859 196 nebo adrese: Magistrát města Pardubic, Odbor životního prostředí, Štrossova 44, 530 02 Pardubice.

 

 

 

 

 

Soubory ke stažení:
Svoz boodpadu

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK