Aktuality

Svoz odpadu v období svátků v roce 2018

V době vánočních svátků, které letos připadají na pracovní dny pondělí 24.12., úterý 25.12 a středu 26.12. 2018, bude zachován standardní harmonogram svozu komunálního odpadu i separovaných složek odpadu pro občany města, firmy i obce. Všechny separační dvory budou v době vánočních svátků v tyto dny a na Nový rok uzavřeny.

 

Za úterní svoz odpadu na Nový rok 1.1. 2019 bude probíhat náhradní svoz ve středu  2.1. 2019, stejně tak budou o 1 den svozu posunuty veškeré standardně plánované svozy nádob v průběhu 1. kalendářního týdne roku 2019. Tzn., že nádoby, které by se standardně sypaly v úterý, budou svezeny ve středu, středeční svoz bude realizován ve čtvrtek, čtvrteční v pátek a nádoby, které se standardně sváží v pátek, budou na začátku ledna mimořádně svezeny až v sobotu 5.1. 2019. Tímto prosíme ty občany a zákazníky, kterých se tato změna dotkne, aby toto brali v potaz a nádoby připravili k výsypu v průběhu 1. kalendářního týdne roku 2019 o den déle, než obvykle.  

 

Od 2. kalendářního týdne roku 2019 bude již svoz probíhat beze změn a pravidelně tak, jak je nastaven standardní harmonogram svozů nádob.

 

Dále připomínáme, že Ti, kteří nemohou dopravit po svátcích vánoční stromeček přímo na separační dvůr, mají možnost odložit živé odstrojené vánoční stromky ke stanovištím kontejnerů. Stromky odložené k popelnicím u rodinných domků nebudou svezeny. Žádáme, aby stromky byly zbaveny veškerých ozdob, protože jsou poté odvezeny na městskou kompostárnu do Dražkovic, kde se stávají vstupní surovinou na výrobu kompostu.

 

V souvislosti s výše uvedeným si také dovolujeme upozornit na další zkvalitnění a zpřístupnění našich poskytovaných služeb, a to otevření dalšího, již devátého sběrného dvora na území města Pardubic od 21.1.2019. Tento nový separační dvůr se nachází v ulici Na Staré poště a bude poskytovat plný servis v možnosti ukládání odpadů i elektrozařízení. Více na www.smp-pce.cz

 

Závěrem nám dovolte poděkovat za spolupráci v roce 2018 a popřát všem klidné a spokojené svátky prožité ve zdraví a ve společnosti těch nejbližších.

 

V případě potřeby jakýchkoliv doplňujících informací či dalších dotazů mohou občané kontaktovat pracovníky společnosti Služby města Pardubic na telefonních číslech 466 260 831-33.

 

 

 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK