Aktuality

Pardubické krematorium zve veřejnost na ojedinělou prohlídku

Národní kulturní památku, jejímž titulem se pyšní pardubické krematorium, mohou zájemci navštívit právě v době "dušičkových" svátků.

"Prohlídky proběhnou v sobotu 27.10. 2018 v době od 14:00 do 18:00hod a zájemci mohou navštívit i technické prostory včetně spalovacího zařízení této unikátní památky. Mimo jiné, místa, kde se právě před padesáti lety natáčel kultovní film Spalovač mrtvol s Rudolfem Hrušínským v hlavní roli. Navíc se k letošnímu roku se váže ještě jedna významná událost. Pardubické krematorium oslavuje devadesát pět let své existence.

"Velkým lákadlem jsou každoročně prohlídky současných kremačních technologií, které návštěvníkům zpřístupňujeme právě v době "dušičkových svátků. Za prohlídky  se neplatí vstupné a objednávat dopředu se zájemci nemusí", říká Světlana Pozníková, mluvčí Služeb města Pardubic. 

Služby města Pardubic, které provozují centrální pardubický hřbitov a další hřbitovy se na Památku zesnulých pečlivě připravují. Probíhá intenzivní úklid všech prostranství a počítá se s prodloužením otevírací doby centrálního hřbitova.
Po dobu dušičkových dnů 26. 10. - 1. 11. 2018 bude centrální hřbitov otevřen od 7:00 do 20:00 hodin.

Služby se na "dušičky" připravují tradičně ve spolupráci s Městskou policií, která zvýšeným dohledem pomáhá udržovat pořádek na hřbitovech i okolí.

"V souvislosti s tím upozorňujeme návštěvníky, aby byli velice obezřetní a svoje osobní věci měli pod neustálým dohledem a nedávali tak svým důvěřivým chováním impuls k případným krádežím" dodává Světlana Pozníková.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK