Aktuality

Vyjádření k veřejnému osvětlení dne 5.3. 2018

Toto pondělí došlo k situaci, kdy se v podvečerních hodinách nerozsvítilo veřejné osvětlení.
K tomuto podáváme následující informace a zároveň s tím vysvětlujeme funkci systému rozsvícení veřejného osvětlení ve městě.
Rozsvícení a zhasnutí veřejného osvětlení v Pardubicích je ovládáno hromadným dálkovým ovládáním tzv. HDO. Laicky to znamená, že z centrální automatiky, která je umístěna na ČEZ v Hradci Králové jsou synchronně ovládány všechny vysílače HDO. Vyslaný signál je přijímán jednotlivými přijímači ve všech rozvaděčích VO v Pardubicích. Čas, který je rozhodující pro vyslání tohoto signálu je závislý na tzv. astronomických hodinách (čas východu a západu slunce) a samozřejmě na aktuální oblačnosti. Přijatý signál je impulzem k rozsvícení, či zhasnutí veřejného osvětlení v řadě měst Pardubického a Královéhradeckého kraje.
Pondělní výpadek byl zapříčiněn poruchou přenosu signálu HDO po sítích VN distributora elektrické energie z důvodu přepojení linek při provádění jejich údržby. V současné době jednáme s pracovníky distributora EE, kteří mají na starosti správnou funkci HDO o řešení vzniklé situace tak, aby se našlo uspokojivé řešení a situace se pokud možno v nejbližší době neopakovala. 
Naši pracovníci divize veřejné osvětlení budou připraveni maximálně reagovat, ale není v našich silách všech 140 rozvaděčů veřejného osvětlení obsloužit ručně.

 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK