Aktuality

Začíná tradiční čištění města

Blokové čištění ulic bude prováděno od sedmé a strojní od deváté hodiny ranní. Pouze ve výjimečných případech bude v některých ulicích strojní úklid zahájen v šest hodin ráno. Informace o čištění se seznamem ulic a jednotlivými termíny je možno nalézt na webových stránkách Služeb města Pardubic a.s.,www.smp-pce.cz nebo na www.facebook.com.

Problémem jsou již tradičně zaparkovaná auta, která stojí u krajnic vozovek a brání tak plynulému projetí úklidové techniky, a tím předepsanému vyčištění ulic.

Proto se sedm dní před zahájením prací rozmísťuje přenosné dopravní značení s informacemi, kdy a v kolik hodin bude čištění probíhat. Řidičům tato informace slouží k tomu, aby svá vozidla pře-parkovali, jinak se dopouští přestupku za který může Městská policie udělit pokutu. Od loňského roku funguje nový systém odstraňování vozidel, které jejich majitelé i přes příslušný zákaz nebo omezení ponechají v místě ve kterém bude čištění probíhat. Tato vozidla budou pod výše uvedenou pokutou odstavena na jiné vhodné místo v bezprostředním okolí, viditelné z místa, odkud bylo vozidlo odstraněno. Známé odtahy vozidel, budou tak provedeny pouze ve výjimečných případech, kdy situace nedovolí jinak, např. v úzkých ulicích, kde budou zaparkovaná vozidla bránit provedení prací.

Již druhý rok mají řidiči možnost využít také službu, která je upozorní na čištění v konkrétní ulici, a to s tak dostatečným předstihem, který si sami zvolí. Zamezí tak zbytečným nepříjemnostem související se zaplacením pokuty za přestupek.

Registrovat se je možné na serveru cisteniulic.cz. Zjednodušeně služba funguje tak, že po registraci je zájemce o připravovaném blokovém čištění informován SMS nebo emailem. SMS služba je zpoplatněná, zasílání emailové informace je zdarma. 

Čištění provádí Služby města Pardubic a.s. zametacími vozy, které jsou vybaveny speciálními agresivními kartáči a válcovými košťaty. Úklidová technika vyčistí ve městě okolo 450   km vozovek, chodníků a veřejných prostranství. Nezbytná je také technika na odvoz smetených nečistot. Čištěním se město zbaví více než 20 tun smetků, což představuje pět plně naložených nákladních automobilů. Zmiňované tuny nečistot končí na překladišti odpadu v Dražkovicích.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK