Aktuality

Za sběr bioodpadu zdarma 50 kg kompostu

Cíl projektu byl ambiciózní, umožnit všem občanům odkládat zelený odpad (trávu, listí, ovoce, zeleninu apod.) odděleně od komunálního odpadu, a tím zamezit ukládání tohoto odpadu na skládky.

V roce 2015 byl cíl naplněn a svozem byla pokryta téměř veškerá místní zástavba rodinných domků v Pardubicích.

Od zahájení projektu v roce 2007 se postupně do sběru bioodpadu zapojili další občané žijící v zástavbě rodinných domů na území městských obvodů: ÚMO V (Nové Jesenčany, Jesničánky, Dukla), ÚMO I (Židov) a ÚMO IV (Pardubičky), kterým byl prostřednictvím svozové firmy Služby města Pardubic a.s. bezplatně zapůjčen kontejner na zelený odpad (compostainer).

Služba postupně získávala svoje příznivce, a proto došlo v březnu 2012 k jejímu rozšíření i do dalších částí města: Bílé předměstí, Studánka, Staré město, Zelené předměstí, Cihelna, Černá za Bory, Rosice, Svítkov, Popkovice, Staré Čívice, Doubravice, Ohrazenice,Trnová, Hůrka a Staročernsko

V současné době je sváženo 2281 nádob s bioodpadem a průběžně se hlásí další zájemci.

Na tomto příkladu je vidět, že ekologické myšlení, a z toho vyplývající nutnost odpad třídit, je pro stále více lidí samozřejmostí.

Sebraný bioodpad je odvážen k využití na kompostárnu v Dražkovicích, kde se zpracovává na kvalitní kompost.

Jako poděkování poskytují občanům Služby města Pardubic, a.s. všem účastníkům zapojeným do projektu, zdarma 50 kg kompostu ročně na jednu nádobu.

Kompost je volně ložený na hromadě a je možné si jej vyzvednout osobně na kompostárně v Dražkovicích, každý všední den od 6,30 do 15 hodin po předložení občanského průkazu.

V případě zájmu o větší množství kompostu, je možno jej na místě dokoupit.

Informace je možné najít na www.smp-pce.cz nebo facebooku

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK