Aktuality

Působivá vánoční výzdoba rozzáří Pardubice již za několik dní

Instalace  vánoční výzdoby je v těchto dnech v plném proudu.

Tradičně se vánočně zdobí stromy, kterých se letos rozsvítí celkem čtrnáct. Z toho ústřední vánoční strom bude mít jako tradičně svoje místo na Pernštýnském náměstí. Smrk darovali manželé Zitkovi ze své zahrady v Benedettiho ulici v Pardubicích. Téměř sedmnácti metrový smrk bude na Pernštýnské náměstí přivezen a umístěn v pondělí 23.11. v dopoledních hodinách. Během týdne bude ozdoben červenými a stříbrnými koulemi a  rozzáří ho více než sto padesát krápníků, které připomínají sněžení.  Slavnostní rozsvícení  proběhne na první adventní neděli 29.11.2015 přibližně v 16:15min.

Po městě se rozzáří téměř devadesát vánočních motivů, z nichž více než čtyřicet nových dekorací osvítí  třídu Míru.

Již sedmý rok zajišťují výzdobu LED diody, které v roce 2009 nahradily původní prvky sváteční výzdoby a osvětlení. Pardubice byly jedním z prvních měst, které modernizaci prvků vánoční výzdoby ušetřily na elektrické energii potřebné k jejímu provozu. V současné době je vánoční výzdoba v LED provedení zastoupena více než z osmdesáti procent.

 

 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK