Aktuality

Studánecký les má nové lavičky i altán

 Lesy dneška neslouží pouze jako dřevní surovina k těžbě, ale lidé si sem chodí odpočinout od městského ruchu a nabrat sil do dalších dnů. Svoje nezastupitelné místo mají lesy také, jak z pohledu udržování kvality městského životního prostředí, tak i urbanistického, neboť slouží jako okrasné prvky v teritoriích měst. Aby byl pobyt v lese pro návštěvníky co nejpříjemnější je třeba starat se o vylepšování jeho prostředí.

O takové zkvalitnění lesního prostředí se postaral pardubický magistrát společně se třetím městským obvodem a Službami města Pardubic. Jedná se o první vlaštovku, která vychází z koncepce pardubického magistrátu o využití příměstských lesů pro rekreační účely.

Zhruba před půl rokem se začal realizovat záměr, vytvořit ve Studáneckém lese vhodný mobiliář.  Do užívání byl předán za účasti představitelů všech výše uvedených subjektů před několika dny. Nový lesní mobiliář se skládá z osmi laviček, dvou kompletů laviček se stoly dále označníků cest, odpadkových košů a lesního altánu. Mobiliář byl symbolicky vyroben ze dřeva, vytěženého ve Studáneckém lese. Slavnostní předání se symbolicky uskutečnilo před lesním altánem, který slouží k příležitostnému odpočinku a místu setkávání návštěvníků lesa. 

 

\"\"

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK