Aktuality

LED technologie ve veřejném osvětlení má v Pardubicích zelenou

 Služby města Pardubic se postaraly o více světla ve třetím městském obvodě, konkrétně v lokalitě na Hůrkách. Během šesti týdnů zde kompletně vybudovaly nový soubor veřejného osvětlení s celkem dvaceti třemi stožáry v LED provedení. Stožáry osvětlují komunikaci 1/36 v délce přibližně 1km od prodejny Albert po točnu městské hromadné dopravy.

Celá investice je zajímavá také tím, že se jedná o v Pardubicích první, ucelený komplex veřejného osvětlení, jehož součástí je i výstavba dvou stožárů LED osvětlení na přechodu pro chodce. To svítí ve studené bílé barvě, která je z hlediska svých světelných vlastností výraznější, zlepšuje ostrost vidění, a tím je pro chodce i řidiče bezpečnější.

Osvětlení ulic v LED provedení bylo v Pardubicích odstartováno v roce 2010. Akciová společnost Služby města Pardubic tehdy realizovala pilotní projekt s  LED osvětlením v části ulice Sladkovského.

Za posledních pět let bylo v Pardubicích instalováno v LED technologii již více než 200 svítidel.

Osvětlení ulic v LED technologii je stále poměrně finančně náročné řešení u kterého je třeba pečlivě zvažovat návratnost vložené investice do svítidel, spojenou s úsporou nákladů za el. energii a následně za údržbu svítidel a stožárů. Proto se při přípravě projektů nového osvětlení Služby města Pardubic snaží o co největší využití nabízeného potenciálu LED technologie.

 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK