Aktuality

Kam s vánočním stromečkem po svátcích?

 Speciální svozy tradičních symbolů Vánoc začínají hned po Novém roce.

Obyvatelé města mohou stromky odkládat přímo do prostoru ke kontejnerovým stáním u domů nebo je odvézt do některého ze separačních dvorů v Pardubicích. Výjimkou je separační dvůr v Lonkově ulici v Polabinách, který stromky nepřijímá. 

Stromečky, které budou odložené u běžných popelnic u rodinných domů svezeny nebudou!

Svoz probíhá výhradně z volně přístupných kontejnerových stání! Stromečky nebudou svezeny ani ze stání kontejnerů, která se nacházejí v uzavřených dvorech, domech a pod. a je zde prováděna vynáška odpadových nádob!

V oblastech jako je např. Svítkov, Rosice a pod. mohou občané k odložení vánočních stromků využít i kontejnerová stanoviště na tříděný odpad (plasty, sklo papír), která jsou v přiměřené donáškové vzdálenosti rodinných domů.

Žádáme občany, aby stromky nechali ležet volně v kontejnerových stáních a nedávali je do nádob!

Vysloužilé stromky odváží Služby města Pardubic na kompostárnu v Dražkovicích. Zde se z nich vytvoří štěpka, která následně slouží k výrobě kompostu. Takto vyrobený kompost se pak používá například při údržbě městské zeleně.

Umělé stromky končí s ostatním komunálním odpadem na skládkách. 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK