Aktuality

Kompost vyrobený v Dražkovicích získal v prestižní soutěži první cenu

Od 3. listopadu 2015 bude společnost SmP-Odpady a.s. zdarma nabízet vzorek vítězného „Kompostu roku 2015“ na separačním dvoře na Hůrkách v areálu společnosti.

Kompost bude možné odebrat proti jakémukoliv odevzdanému odpadu. Provozní doba separačního dvora je vždy v úterý a čtvrtek od 13 - 17hod. a v sobotu od 8 - 12hod.

Pro zájemce je připraveno 200 kusů balených vzorků o váze cca 5kg v jednom balení. Každý zájemce obdrží pouze jedno balení z tohoto limitovaného počtu. Akce potrvá do vyčerpání zásob a je nenároková.

Běžně je možné také zakoupit kompost na kompostárně v Dražkovicích od pondělí do pátku od 6,30 – 15,00hod. Bližší informace mohou zájemci získat na www.smp-pce.cz. nebo na tel. čísle 466 260 833.

Soutěžní klání mezi firmami, které mají registraci svého kompostu u Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského v Praze uspořádala firma JOGA Luhačovice s.r.o. pod záštitou ministerstva zemědělství. Vítězný vzorek kompostu byl v září tohoto roku vyhodnocen odbornou komisí v rámci Mezinárodního kongresu a výstavy, ODPADY - LUHAČOVICE 2015. Hodnotila se taková kritéria jako je vzhled, zrnitost, barva, pach a účinnost kompostu v souvislosti se zvyšováním kvality půdy.

Nejvyšší bodové ohodnocení získal a soutěž vyhrál kompost vyrobený na kompostárně v Dražkovicích, kterou od roku 2004 provozuje akciová společnost SmP-Odpady a.s. Vítězstvím v soutěži tak dražkovický kompost získal další z řady dosud získaných certifikátů kvality.

Zdejší zařízení pracuje na principu aerobního kompostování na volné ploše a je schváleno pro celou řadu biologicky rozložitelných odpadů pro které je jinak obtížné další využití. Nejedná se tedy pouze o zeleň, listí, větve, dřevní odpad a odpady z lesnictví, ale i o čistírenské kaly, biologicky rozložitelné obaly, kompostovatelné odpady z výroby, zpracování či prodeje potravin. Uvedené odpady slouží v Dražkovicích jako výchozí surovina pro výrobu kompostu, který je mimo jiné používán v rámci péče o město a jeho travnaté plochy.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK