Aktuality

Působivá vánoční výzdoba nebude v Pardubicích chybět ani letos

 \"Aktuálně připravujeme  instalaci  slavnostního osvětlení na vánočních stromech, kterých se o letošních  Vánocích rozsvítí již tradičně dvanáct z toho řezaný bude pouze ústřední vánoční strom na Pernštýnském náměstí.

A právě pečlivý výběr vánočního stromu na Pernštýnské náměstí probíhá vždy v  průběhu celého roku a občas není jednoduché vybrat \"ten pravý\". Hlavním symbolem letošních Vánoc se tentokrát stane téměř 17m vysoký smrk stříbrný, který daruje ze své zahrady obyvatelka Sakařovy ulice.\" Uvedla mluvčí Služeb města Pardubic, Světlana Pozníková.

Putování vánočního stromu na Pernštýnské náměstí začne v pondělí 24.11.2014 kolem deváté hodiny ranní. Po skácení a bezpečném uložení na transportní techniku ho čeká náročná cesta   na Pernštýnské náměstí. Zde bude v dopoledních hodinách instalován a v následujících dnech slavnostně vyzdoben tak, aby mohl důstojně přivítat adventní a posléze vánoční čas. Vánoční výzdoba stromu jistě opět zaujme. Navíc, jisté překvapení čeká návštěvníky při slavnostním rozsvícení stromu, které se uskuteční 30.11.2013 přibližně v 16,15hod..

\"Již pošesté se v Pardubicích rozsvítí LED diody a žárovky, které v roce 2009 nahradily původní prvky sváteční výzdoby a osvětlení, připomíná mluvčí Služeb Světlana Pozníková skutečnost, že Pardubice byly jedním z prvních měst, které modernizaci prvků vánoční výzdoby ušetřily na elektrické energii potřebné k provozu vánoční výzdoby. V Pardubicích adventní a vánoční atmosféru umocňuje téměř padesát vánočních motivů se čtyřiceti tisíci LED diodami a to např. na Pernštýnském a Smetanově náměstí nebo  U Divadla a na dalších místech\", dodává Světlana Pozníková.

 

 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK