Aktuality

Služby pokračují v osvětových aktivitách k separaci odpadů

Na děti zde čekaly kromě názorných ukázek správné separace také informace o rozdělení jednotlivých druhů odpadu či o možnostech dalšího využití zpracovaných odpadů jako suroviny pro výrobu. Separačních dvorů již v Pardubicích provozují Služby osm. \"Kromě nebezpečných odpadů na nich lze ukládat i velkoobjemový odpad, stavební suť, vyřazené elektrospotřebiče nebo třeba pneumatiky. Troufnu si říct, že na separační dvůr to už nemá dnes v Pardubicích nikdo daleko. Jsem přesvědčen, že ačkoliv jsme se naučili třídit odpad a patříme v tomto ohledu bez pochyby k nejlepším v Evropě, není separace ještě ani zdaleka vyčerpané téma,\" říká Jiří Strouhal, ředitel společnosti SmP - Opady, která se ve městě stará o svoz a likvidaci odpadů již šest let. 

Na tématiku separace odpadu a její význam již letos Služby upozornily například soutěží Odevzdej a vyhraj, díky níž se na pardubických separačních dvorech podařilo shromáždit velké množství nebezpečných odpadů, které by jinak možná nebyly správně uloženy.

 

 

\"\" 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK