Aktuality

Že je do vánoc dost času?Služby na ně myslí už teď.

 Ačkoliv teprve nedávno skončily letní prázdniny, ve Službách města Pardubic už musí myslet na adventní období, které se blíží sice pomalu, ale jistě.

Důvodem však není nákup dárků, ale příprava sváteční výzdoby pro pardubické ulice a náměstí, kterou Služby každoročně připravují. Tísíce žárovek a dekorací tak městu propůjčují sváteční vzhled na konci starého a začátku nového roku. „Již pošesté se v Pardubicích rozsvítí LED diody a žárovky, které v roce 2009 nahradily původní prvky sváteční výzdoby a osvětlení,“ připomíná ředitelka Služeb Lea Tomková skutečnost, že Pardubice byly jedním z prvních měst, které modernizací prvků vánoční výzdoby ušetřily na elektrické energii potřebné k provozu vánoční výzdoby. V Pardubicích přitom adventní atmosféru umocňuje téměř dvacet tisíc LED diod a žárovek. Právě jejich stav a funkčnost začínají v těchto dnech pracovníci Služeb prověřovat a připravovat je na nadcházející instalaci.
Středobodem adventního dění ve městě je každoročně vánoční strom na Pernštýnském náměstí, jehož instalaci a osvětlení taktéž zajišťují Služby.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK