Aktuality

Pardubická Lentilka vítá podzim v nové zahradě

\"\"Pardubické Služby města před několika dny dokončily téměř půl roku trvající rekonstrukci školní zahrady Dětského rehabilitačního centra Lentilka v Polabinách. Ve čtvrtek 25. září pak zástupci společnosti předali zahradu dětem i pracovníkům Lentilky k užívání.


Ředitelka Služeb města Pardubic Lea Tomková vysvětluje, že výběr dětského rehabilitačního centra nebyl náhodný.\"Tým Lentilky se stará o děti s autismem a dalšími handicapy a my se zase chceme postarat o to, aby si děti měly kde hrát. Rádi bychom pro děti ze školní zahrady vytvořili místo příjemného trávení volného času, kde budou v blízkém kontaktu s přírodou,\" přibližuje Lea Tomková důvod, proč volba padla právě na Lentilku. Ředitelka Lentilky Gabriela Bělková neskrývá spokojenost s výsledkem rekonstrukce. Nejvíc ji těší, že zahrada ve své nové podobě není jen hezkým místem na pohled, ale že svými prvky pomáhá dětem rozvíjet jejich smyslové vnímání. \"Zahrada ale rozvíjí také motorické dovednosti a kreativitu a také sociální, ekologické a estetické cítění dětí,\" vysvětluje Bělková a dodává, že si cení přístupu Služeb, které veškeré práce provedly zdarma.

Pracovníci divize Agroservis Služeb města Pardubic proměnili zahradu skutečně k nepoznání. Podle návrhu zahradní architekty Markéty Majorové zde vznikl prostor dělený do tří částí - reprezentativní zahrada s relaxačními prvky, zahrada pěti smyslů a zahrada herních aktivit. Například v zahradě pěti smyslů tak na děti čekají aktivity z oblasti muzikoterapie, ale také podněty pro čich, chuť i zrak v podobě bylinkové zahrádky. 

 

 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK