Aktuality

Pardubické hřbitovy se modernizují

 Více než devět hektarů hrobových míst obhospodařují Služby města Pardubic v rámci správy pohřebišť na území města. Tato možná překvapující výměra zahrnuje celkem sedm hřbitovů v Pardubicích, Lánech na Důlku, Svítkově, Rosicích nad Labem, Pardubičkách, Mnětici a Hostovicích.

V posledním desetiletí se všechny hřbitovy proměnily k nepoznání, když zde Služby nad rámec běžné údržby investovaly i do nového mobiliáře nebo do informačních systémů. „Správa hřbitovů je možná na první pohled okrajová záležitost, ale my se snažíme k ní přistupovat nejen s ohledem na její pietní rozměr, ale především coby k běžné součásti lidského života,“ vysvětluje ředitelka Služeb Lea Tomková a doplňuje, že Služby kromě správy hřbitovů provozují i pohřební službu a starají se o pardubické krematorium, které je národní kulturní památkou.
Kromě zlepšení na poli infrastruktury se na hřbitovech dlouhodobě pracuje například na  zkvalitnění systému evidence hrobových míst. Elektronická evidence zde byla přitom zavedena jako jedna z prvních v České republice a umožňuje tak získat přehled o místech posledního odpočinutí od počátku dvacátého století.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK