Aktuality

Rekonstrukce tř. Míru - je třeba myslet také na úklid

Rekonstrukce třídy Míru: Je třeba myslet také na úklid

Právě probíhající rekonstrukce pardubické tepny, třídy Míru, poutá pozornost Pardubáků především po stránce jejího budoucího vzhledu a využití. Služby města Pardubic však již teď myslí na budoucí úklid a údržbu této hlavní městské třídy.

Jako každé nově budované či rekonstruované prostranství se samozřejmě i třída Míru dočká zbrusu nového mobiláře, který bude zahrnovat například i lavičky či odpadkové koše. Právě péče o městský mobiliář je úkolem Služeb. „Nejedná se však jen o údržbu mobiliáře, ale také třeba o úklid celé třídy. Už teď musíme přemýšlet o tom, s jakou technikou a jakým způsobem budeme provádět čištění komunikace, svoz odpadu a podobně,“ upozorňuje Lea Tomková, ředitelka Služeb. V lokalitě rekonstruované třídy Míru se totiž podmínky pro tyto činnosti významnou měrou promění.

Třída Míru je nejvýznamnější městskou komunikací na trase mezi hlavním nádražím a historickým centrem Pardubic. Po rekonstrukci bude od ulice Sladkovského po náměstí Republiky fungovat jako pěší zóna se zachovaným provozem MHD. Střední část ulice je tvořena stromořadím s lavičkami střídajícími se s prvky osvětlení.

 

    

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK