Aktuality

Pardubice jsou díky compostainerům o krok napřed

 Původně probíhal pouze v několika městských částech, dnes však lze hnědé odpadové nádoby nalézt u rodinných domů již na celém území města. Letošní novinkou bylo zahrnutí lokalit Dražkovice a Nemošice.

Veškerý bioodpad svezený Službami města Pardubic při tomto projektu slouží jako jedna ze surovin pro výrobu kompostu v kompostárně v Dražkovicích, kterou taktéž provozují Služby. Každý, kdo se do projektu zapojí, má jedenkrát ročně nárok na bezplatný odběr padesáti kilogramů kompostu z dražkovické kompostárny. „Zapojit se lze kdykoliv během roku. Jedinou podmínkou je úhrada poplatku ve výši 300 Kč. Pro prvotní kontakt stačí vyplnit internetový formulář na adrese  www.pardubice.eu/bioodpad,“ říká  Lea Tomková, ředitelka Služeb města Pardubic.

V hlavní sezóně, tedy od května do listopadu, probíhá svoz bioodpadu jedenkrát týdně, a to vždy v pátek. A co vše lze do odpadových nádob na biologický odpad ukládat? Z běžného zahradního provozu je to obvykle zeleň, větve, listí, ovoce a zelenina nebo dřevní odpad.

Projekt odděleného sběru bioodpadu dává Pardubicím náskok: v řadě českých obcí a měst se o něm totiž zatím pouze hovoří. Přitom podle aktuálních informací uvažuje Ministerstvo životního prostředí České republiky o tom, že by od 1. 1. 2015 byl oddělený sběr bioodpadu v Česku povinný.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK