Aktuality

Separačních dvorů je v Pardubicích již osm

Tam všude již provozují Služby města Pardubic separační dvory, které slouží k bezpečnému ukládání různých druhů odpadu a jejich následné likvidaci.

Provoz separačních dvorů je jedním z opatření, která mají pomoci předcházet hromadění odpadu či nepotřebných věcí v ulicích města. Využít je může kterýkoliv občan Pardubic, který prokáže trvalý pobyt nebo uhrazení poplatku za komunální odpad. Množství ukládaného odpadu je pak omezeno na 200 kg odpadu za týden, s výjimkou stavební suti, kde limit činí 300 kg za měsíc.

Všechny separační dvory pak lze využít jako místa zpětného odběru elektrozařízení.

\"Na separačních dvorech lze ukládat například velkoobjemový odpad, stavební suť, vyřazené elektrospotřebiče nebo třeba pneumatiky. Troufnu si říct, že na separační dvůr to už nemá dnes v Pardubicích nikdo daleko. Jsem přesvědčena, že ačkoliv jsme se naučili třídit odpad a patříme v tomto ohledu bez pochyby k nejlepším v Evropě, není separace ještě ani zdaleka vyčerpané téma,\" říká ředitelka Služeb města Pardubic Lea Tomková.Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK