Aktuality

Odevzdávejte nebezpečný odpad, vyzývá nová soutěž Služeb města Pardubic a.s.

 Odevzdávejte nebezpečný odpad, vyzývá nová soutěž Služeb


Motivací pro zvýšení povědomí o odděleném sběru nebezpečných odpadů a zároveň příležitostí vyhrát je soutěž, kterou připravila akciová společnost SmP - Odpady.

Začíná 15. května a potrvá přesně dva měsíce. Deset výherců, kteří budou vylosováni v druhé polovině července, se mohou těšit na tablety, mobilní telefony či meteostanice. \"Smyslem soutěže je přivést veřejnost na separační dvory, kde může každý odevzdat nebezpečný odpad k ekologické likvidaci. Princip je jednoduchý. Při každé návštěvě obdrží občan, který na separační dvůr přijde uložit nebezpečný odpad, soutěžní listek. Jeho vyplněním se stává účastníkem soutěže,\" vysvětluje ředitel společnosti SmP - Odpady Jiří Strouhal. Dodává, že čím vícekrát občan na separačních dvorech nebezpečný odpad odevzdá, tím víc lístků bude moct vyplnit a tím vyšší bude i jeho šance vyhrát. Jediným omezením je přitom jedna návštěva v jednom dni.

Ředitelka Služeb města Pardubic Lea Tomková vysvětluje, že výběr tématiky nebezpečných odpadů nebyl náhodný. \"Nebezpečné odpady nejvíce ze všech ohrožují životní prostředí a zdraví lidí i zvířat. Právě proto je důležité, abychom si všichni zvykli, že nebezpečný odpad nepatří do popelnic či kontejnerů s komunálním odpadem, ale výhradně na separační dvory,\" říká Lea Tomková a uvádí příklady toho, co je z hlediska likvidace  řazeno mezi nebezpečné odpady. Jsou to například různé chemikálie, oleje, barvy, autobaterie, ale také hnojiva či provozní kapaliny z automobilů.

Separační dvory existují v Pardubicích již na osmi místech. \"Kromě nebezpečných odpadů na nich lze ukládat i velkoobjemový odpad, stavební suť, vyřazené elektrospotřebiče nebo třeba pneumatiky. Troufnu si říct, že na separační dvůr to už nemá dnes v Pardubicích nikdo daleko. Jsem přesvědčen, že ačkoliv jsme se naučili třídit odpad a patříme v tomto ohledu bez pochyby k nejlepším v Evropě, není separace ještě ani zdaleka vyčerpané téma,\" uzavírá Jiří Strouhal.

Podrobná pravidla budou od 15. května k dispozici na adrese www.smp-pce.cz/soutez a k nahlédnutí budou také na jednotlivých separačních dvorech, kde sběr nebezpečných odpadů probíhá a kde se lze i do soutěže zapojit. Jejich provozní doba a adresa jsou k dispozici taktéž na internetových stránkách, spolu s kompletním výčtem druhů nebezpečného odpadu.

Soubory ke stažení:
Odevzdej a vyhraj - leták

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK