Aktuality

Lentilka dostane novou zahradu, získá ji od Služeb města Pardubice a.s.

O to, aby si děti z Lentilky mohly na zahradě hrát v bezpečném a kultivovaném prostředí, se postarají Služby města Pardubic. \"Naše zahrada ve svém stávajícím stavu není sice v žádném případě nebezpečná, ale cítíme, že je na čase ji proměnit. Proto jsme rádi přijali nabídku Služeb, které nám zahradu zrekonstruují,\" říká ředitelka centra Gabriela Bělková, která si cení přístupu městské společnosti.

Ředitelka Služeb města Pardubic Lea Tomková vysvětluje, že výběr dětského rehabilitačního centra nebyl náhodný. \"Tým Lentilky se stará o děti s autismem a dalšími handicapy a my se zase chceme postarat o to, aby si děti měly kde hrát. Rádi bychom pro děti ze školní zahrady vytvořili místo příjemného trávení volného času, kde budou v blízkém kontaktu s přírodou,\" přibližuje Lea Tomková a dodává, že půjde o komplexní proměnu. Změn doznají jak travnaté plochy a prvky zeleně, tak třeba i chodníky, terasy a další pochozí prvky. Stávající vzrostlé stromy přitom budou zachovány.


Pracovníci divize agroservis Služeb města Pardubic již na proměně zahrady začali pracovat. Práce potrvají s přestávkami až do podzimu, kdy Služby zahradu předají do užívání dětem z Lentilky.

 

Video ke článku

 

 \"\"

 Ukázka zahrady rehabilitačního centra Lentilka před rekonstrukcí.

 \"Lentilka\"Lentilka

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK