Aktuality

Městské lesy jsou pod dohledem lesního hospodáře

 Od roku 2014 obhospodařuje akciová společnost Služby města Pardubic na základě smlouvy se Statutárním městem Pardubice 468  ha městských lesních pozemků a porostů. 

Veškeré práce a činnosti, které Služby v lesích provádějí se řídí Lesním hospodářským plánem (LHP), který je zpracován až do roku 2014. Příměstské lesy jsou vedeny jako hospodářské i přesto že jsou zařazeny do kategorie zvláštního určení. Město Pardubice, které je vlastníkem lesů si jejich význam dostatečně uvědomuje a péči se snaží věnovat potřebnou pozornost. Proto již v LHP bylo počítáno s rozpracováním přestárlých porostů mýtní těžbou, což někdy část veřejnosti nepřijímá s pochopením. Pro obnovu a zachování funkce příměstského lesa jsou však tyto mýtní těžby nezbytné. Pokud je to možné, snaží se město potažmo lesní hospodář o co nejmenší těžební zásahy. Společnou snahou všech zainteresovaných je vzniklé holiny maximálně do jednoho roku zalesnit.

V současné době Služby nabízejí široké veřejnosti prodej štípaného palivového dřeva nařezaného na špalíky o délce 22 nebo 33cm. Mimo to nabízí palivové dříví ze zbytků po těžbě dřeva ve výše uvedených lokalitách městských lesů. Jedná se o směs jehličnatého a listnatého dřeva. Všechny podstatné informace, včetně cen, lze získat na tel. 777 783 153.  

   

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK