Aktuality

Město se připravuje na příchod Vánoce

Zaměstnanci akciové společnosti Služeb města Pardubic v těchto dnech intenzivně připravují město na příchod letošních Vánoc.

Téměř hotova je instalace slavnostního osvětlení na vánočních stromech, kterých se o letošních  Vánocích rozsvítí již tradičně dvanáct z toho řezaný bude pouze ústřední vánoční strom na Pernštýnském náměstí. Hlavní symbol letošních Vánoc je téměř 40let starý smrk ztepilý, 15  metrů vysoký, který darují manželé z Hrobic. Svými rozměry a vzrůstem již zastiňoval prostory zahrady u jejich rodinného domu.

Putování vánočního stromu na Pernštýnské náměstí začne v pondělí 25.11.2013 kolem deváté hodiny ranní. Po skácení a bezpečném uložení na transportní techniku ho čeká náročná cesta z Hrobic na místo svého přechodného působiště na Pernštýnské náměstí. Zde bude v dopoledních hodinách instalován a v následujících dnech slavnostně vyzdoben tak, aby mohl důstojně přivítat adventní a posléze vánoční čas. Vánoční výzdoba stromu projde v letošním roce obměnou na kterou si musí veřejnost počkat až do slavnostního rozsvícení, které se uskuteční 1.12.2013 přibližně v 16,15hod..

Sváteční atmosféru městu dodá také výzdoba 65 vánočních motivů s více než 40 000 LED diodami. které v těchto dnech  rozmísťují zaměstnanci Služeb. Svojí krásnou potěší občany např. na Pernštýnském a Smetanově náměstí, Třídě míru, U Divadla a na dalších místech.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK