Aktuality

Muzejní noc v Krematoriu: Prohlídky starých prostor i Spalovač mrtvol

Stavba z pera architekta Pavla Janáka, která je národní kulturní památkou a výjimečnou stavbou rondokubismu, se tak všem zájemcům otevře v nočních hodinách a nabídne bohatý program. \"Připravena bude již tradiční projekce filmu Spalovač mrtvol, který režisér Juraj Herz natáčel právě v pardubickém krematorium, komentované prohlídky provozního zázemí krematoria v 19:00, 20:30 a 22:00 hodin, ale i procházka po Pardubickém Slavíně od 18:00 hodin. Kolem míst posledního odpočinku významných pardubických osobností zájemce provede historik Jiří Kotyk,\" zve k návštěvě akciová společnost Služby města Pardubic, která je majitelem a provozovatelem krematoria. Účast při Pardubické muzejní noci je součástí celoročních oslav 90. výročí pardubického krematoria.

Zájemce o návštěvu krematoria z centra přiveze speciální linka, která ze zastávky třída Míru odjíždí ke krematoriu v 17:22, 18:34, 19:34, 20:34, 21:34, 22:34 a 22:52hod. S podobnou frekvencí je zajištěna i doprava nazpět.

Soubory ke stažení:
Muzejní noc leták

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK