Aktuality

Zimní sezóna již definitivně skončila

Zima definitivně skončila a s tím také pro zaměstnance akciové společnosti Služby města Pardubic povinnosti vyplývající z Plánu zimní údržby. Dle jeho ustanovení končí povinnosti spojené se zimní údržbou města každoročně k 31.3. Přestože se letošní zima nechtěla tak rychle vzdát a všechny trápila ještě začátkem dubna,  patřila ke klasicky průměrným, pardubickým zimám.

Dle již zmiňovaného Plánu zimní údržby, schváleného Magistrátem města Pardubic, konkrétně Odborem dopravy, udržovaly po celé zimní období Služby sjízdnost a schůdnost na 204  km vozovek a 192  km chodníků a cyklostezek, 152 zastávkách MHD a 345 přechodech podchodech a nadchodech.

Vzhledem k vývoji počasí bylo od prosince 2012 do března 2013 provedeno 37 zásahů, které zmírňovaly závady ve sjízdnosti a schůdnosti na komunikacích. Nejvíce zásahů 12, bylo provedeno v únoru. Veškeré zásahy byly koordinovány s Odborem dopravy pardubického magistrátu. Dispečink zimní údržby Služeb byl vždy připraven operativně reagovat na vyžádané zásahy i v místech, které nejsou součástí Plánu zimní údržby. Zimní údržba se již tradičně nevztahuje na plochy, které nejsou majetkem Statutárního města Pardubic nebo jsou v pronájmu a v soukromém vlastnictví.

Při strojním posypu a pluhování vozovek najeli zaměstnanci Služeb přibližně 10 000 km. Údržba chodníků představovala téměř 7 000 naježděných kilometrů, přičemž každá zasahující jednotka je již standardně napojena on-line na GPS, její pohyb je monitorován a dispečink má také informace i tom zda se sype nebo pluhuje.

Zásahy spolykaly 1053 tun soli a 284 tun posypového písku, když největší spotřeba soli i písku byla v prosinci.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK