Aktuality

Město se připravuje na příchod Vánoc

Téměř hotova je instalace slavnostního osvětlení na vánočních stromech, kterých se o letošních  Vánocích rozsvítí celkem dvanáct z toho řezaný bude pouze ústřední vánoční strom na Pernštýnském náměstí. Hlavní symbol letošních Vánoc je 25 let starý smrk ztepilý, 12  metrů vysoký z průměrem v kmeni téměř 1 metr, který roste na městském pozemku v ulici Ve Lhotkách. Povolení k jeho pokácení bylo vydáno proto, že v minulosti byl nevhodně vysazen v blízkosti bytového domu a jelikož se jedná o stálezelený druh dřeviny, v současné době již nepřiměřeně zastiňuje bytové jednotky. Svým vzrůstem a mohutným kořenovým systémem navíc poškozuje fasádu domu. Putování vánočního stromu na Pernštýnské náměstí začne 26.11.2012 kolem osmé hodiny ranní. Po skácení a bezpečném uložení na transportní techniku ho čeká náročná cesta městem přes ulice Sezemickou, Věry Junkové, Drážku, rychlodráhu, Karlovinu, Jahnovu ulici do cíle svého přechodného působení na Pernštýnské náměstí. Zde bude v dopoledních hodinách instalován a v následujících dnech slavnostně vyzdoben tak, aby mohl důstojně přivítat adventní a posléze vánoční čas. Tradiční výzdobu stromu zajistí 150 vánočních koulí v barvě stříbrné a červené. A rozzáří ho 6 000 LED diod.

Vánoční strom na Pernštýnském náměstí rozsvítí na první adventní neděli 2.12. v 16,15hod. primátorka města Pardubic paní Štěpánka Fraňková.

Sváteční atmosféru městu dodá také výzdoba 65 vánočních motivů s více než 40 000 LED diodami. které v těchto dnech rozmísťují zaměstnanci Služeb. Svojí krásnou potěší občany např. na Smetanově náměstí, Třídě míru, U Divadla a na dalších místech. 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK