Aktuality

Když se daří dobré věci

Od června letošního roku začali nejen obyvatelé městského obvodu MO5, využívat možnosti odkládat nepotřebné šatstvo, obuv, tašky, kabelky, látky a také plyšové hračky do speciálního kontejneru, který k tomuto účelu slouží v Pardubicích jako jediný.

Kontejner zakoupily Služby města Pardubic a ve spolupráci s Magistrátem města Pardubic a pátým městským obvodem je umístěn na náměstí Dukelských hrdinů.

Za poměrně krátkou dobu svého působení bylo v průběhu měsíců června a července do tohoto ojedinělého velkokapacitního kontejneru odloženo více jak 6 tun šatstva a dalších věcí, určených pro humanitární pomoc. 

Vzhledem k úspěšnosti realizovaného projektu zvažují Služby zakopení dalšího kontejneru a jeho umístění v některém z dalších městských obvodů. 

Veškeré odložené věci přebírá Diakonie Broumov, což je organizace, která poskytuje sociální služby pro občany z okraje společnosti. A tak díky dobře realizovanému záměru mohou odložené věci dále sloužit těm, kteří to opravdu potřebují. 

Více o sběru použitého šatstva najdete na našich stránkách a odboru životního prostředí Magistrátu města Pardubic.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK