Aktuality

Pardubáci obdivovali techniku Služeb i záchranářů

Pardubice – Uhašení hořícího auta a hned potom soutěž s hadicí kropícího vozu. I tak vypadala sobota v areálu Služeb města Pardubic, které lákaly návštěvníky na netradiční Den s profesionály.

Cestu sem si jich nakonec našla téměř tisícovka. „ Chtěli jsme ukázat, že o naše město se starají skuteční profesionálové, ať už v barvách policie, hasičů, záchranné služby nebo Služeb města Pardubic. Zatímco práce záchranářů je víc na očích, přichází ve vypjatých okamžicích a je často akutní, naše práce není tolik vidět, ale je dlouhodobá a systematická,“ vysvětluje ředitelka Služeb Lea Tomková důvod spojení se složkami integrovaného záchranného systému.

V areálu Služeb města Pardubic tak na návštěvníky čekala výstava techniky Služeb s možností vyzkoušet si ji při soutěžích určených rodinným týmům. Pozornost poutaly ukázky hasičského záchranného sboru při vyproštění zraněné osoby z vozu či uhašení hořícího auta. Záchranná služba představila vybavení sanitních vozů a připomněla pravidla resuscitace, v expozici Policie České republiky zase nejvíc lákal moderní passat nebo vybavení pořádkové jednotky. Dobrou mušku mohli zájemci vyzkoušet na laserové střelnici Městské policie. Programem provázel Mirek Vaňura z televizního pořadu 112 – V ohrožení života.

 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK