Aktuality

Prožijte den s profesionály

Někdo každý den nasazuje život pro zdraví a životy ostatních, někdo věnuje své úsilí čistotě a pořádku. Ty první je vidět víc, ale i ty druhé potkáváme na každém kroku.

Služby města Pardubic už vloni, v roce svého patnáctého výročí, vsadily na paralelu mezi vlastní prací a prací složek integrovaného záchranného systému. „Vznikl film, v němž jsme na tuto podobnost poukázali. Nechceme se srovnávat s policií, hasiči či záchranáři, ale máme za to, že naše práce je neméně důležitá pro každodenní bezproblémové fungování města,“ říká mluvčí společnosti Světlana Pozníková. Dodává, že průvodcem filmu byl Mirek Vaňura, známý z televizního pořadu 112 – V ohrožení života, který se Službami města Pardubic spojí své síly i letos. „Tato myšlenka nás přivedla k tomu, že jsme na letošní 26. květen připravili poněkud netradiční den otevřených dveří – Den s profesionály. V našem areálu představíme veřejnosti nejen naši práci a techniku, ale také práci složek integrovaného záchranného systému. Celým dnem bude provázet Mirek Vaňura,“ říká Světlana Pozníková.

V sobotu 26. května tak v sídle Služeb města Pardubic vedle sebe stanou popelářský vůz a vozidlo hasičského záchranného sboru nebo sekačka na trávu a auto městské policie. Všichni příchozí budou mít možnost vyzkoušet si práci těch, kteří každý den vyrážejí do ulic města – ať už v barvách Služeb města Pardubic, policie, hasičů nebo záchranářů. Připraveny budou soutěže, ukázky práce techniky s možností vyzkoušet si ji nebo projekce filmu o práci Služeb. „Při natáčení filmu, který byl průřezem jednoho dne mezi pracovníky Služeb města Pardubic, jsem musel ocenit práci lidí, kteří v barvách Služeb pečují o město. Klobouk dolu před všemi profíky, kteří se denně o Pardubice starají. Na Dni s profesionály v sobotu 26. května budete mít možnost se o tom přesvědčit i vy,“ zve Mirek Vaňura k návštěvě programu, který bude probíhat od 10 do 17 hodin. Podrobný program naleznete na www.smp-pce.cz .
 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK