Aktuality

Opravu komunikací zajišťují moderní tryskové technologie

Uplynulá zima byla k pozemním komunikacím vzhledem k charakteru jejího průběhu poměrně shovívavá. I přesto zimní počasí na některých komunikacích vykonalo své. Díry a výtluky, které vznikají vlivem časté změny teplot, vlhkosti a mrazu představují nebezpečí pro řidiče a jejich automobily.

Proto je nutné rozbité silnice co nejrychleji opravit. Opravy komunikací provádí akciová společnost Služby města Pardubic na základě objednávek jednotlivých městských obvodů nebo dalších subjektů. V současné době byli dokončeny opravy na komunikacích ve středu města po kterých povede Vinařský půlmaratón. Další opravy na komunikacích v jednotlivých městských obvodech již probíhají a postupně se další připravují.

Každoročně se při nich spotřebuje přibližně 700 tun balené asfaltové směsi. Pro rychlou vysprávku během zimy postačí studená obalová směs. Ale právě v těchto dnech, kdy denní teploty dosahují nad potřebných +5° C nastává období, kdy jsou z hlediska povětrnostních podmínek optimální komplexnější opravy, při, kterých se používají takové technologické postupy, které zaručí trvalou kvalitu vozovek.

Služby města Pardubic jsou na opravy připraveny, jak po stránce personální, tak technické. Práce na opravách komunikací se provádí mimo jiné moderním strojem TURBO, díky jehož tryskové technologii je oprava rychlá a šetrná k životnímu prostředí. Navíc při opravách na příslušné komunikaci nedochází k velkému omezení provozu. Speciální stroj umístěný na podvozku nákladního automobilu, stříká pod vysokým tlakem výkonného turbodmychadla, asfaltovou emulzi se štěrkem, která je následně uválcována tak, aby bylo docíleno dokonale rovného povrchu, který zajití bezpečný provoz na komunikaci.

10. dubna 2012, Světluše Pozníková 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK