Aktuality

Začínáme čistit město

Činnost plánují Služby v souladu se smlouvou o dílo uzavřenou se Statutárním městem Pardubice již v období zimních měsíců. Výsledkem je pak schválený Plán čištění, který je stěžejním dokumentem pro provádění jednotlivých druhů prací.. Kromě rozsahu úklidu města, obsahuje plán rozsah zodpovědnosti a pravomocí, způsoby čištění a technologické postupy jednotlivých činností.

Úklid města se provádí strojním čištěním vozovek a chodníků, mytím komunikací, blokovým čištěním komunikací a strojním čištění komunikací s dopravním značením. Součástí prací je také likvidace plevele, úklid nadchodů, podchodů a lávek.

Četnost čištění ulic, parkovišť a cyklostezek je 1x až 2x ročně. Aktuální plán je si můžete prohlédnout ZDE. Čištění se provádí speciálními mycími vozy a zametací technikou, která během sezóny smete více než 21 tun smetků v podobě hlíny, prachu, listí a trávy. To vše nakonec končí na překladišti odpadu v Dražkovicích.

Za pozornost stojí blokové čištění komunikací, které je prováděno v určených oblastech města, kde nelze zajistit běžné strojní čištění komunikací. Sedm dní před vlastním čištěním je na určených komunikacích umístěno přenosné dopravní značení “Zákaz zastavení” s dodatkovou tabulí, která řidiče informuje, ve který den a čas bude blokové čištění prováděno. Blokové čištění se provádí od března do konce listopadu, od pondělí do pátku se začátkem odtahu od 05:00 hod. Vlastní blokové čištění je prováděno od 06:00 hod.

Problémem pro zvládnutí plynulého průběhu prací jsou zaparkovaná auta podél komunikací a na parkovištích. Proto, aby technika a zaměstnanci Služeb mohli práci bezchybně odvést je nutná spolupráce majitelů aut. Proto Služby žádají všechny řidiče, aby svá vozidla vždy včas přeparkovali. V případě nerespektování pokynů, řidiči riskují odtah a další nepříjemnosti s ním spojené.

Děkujeme všem ukázněným řidičům za pochopení a spolupráci. Čisté ulice a zdravější životní prostředí pro nás pro všechny za trochu námahy jistě stojí.

Světluše Pozníková, 28. březne 2012

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK