Aktuality

Pardubice mají nové kolumbárium

Otevření se zúčastnili čestní hosté a představitelé Statutárního města Pardubic v čele s primátorkou Štěpánkou Fraňkovou, která úderem desáté hodiny dopolední slavnostně přestříhla pásku a předala tak kolumbárium k užívání občanům.

Podnět k výstavbě kolumbária dali samotní občané Pardubic, kteří o tuto službu projevují stále větší zájem. Pochvalují si na ní zejména snadný přístup a téměř bezúdržbovou péči.

Výstavbu zahájila akciová společnost Služby města Pardubic začátkem října letošního roku. Stavba si vyžádala investice v celkové výši 1,7mil. Kč z niž téměř 1,5mil.Kč se podílelo Statutární město Pardubice.

Prostředí nového kolumbária působí elegantním dojmem. Architekti a stavitelé vhodně zkombinovali sklo, nerezové prvky, dřevo a kámen v podobě černé žuly, kterým je 192 typizovaných schránek obloženo. Významným faktorem je také skutečnost, že se jeho výstavbou povedlo oživit dosud nevyužívané části centrálního hřbitova, ale i snadný přístup od hlavního vstupu centrálního hřbitova. Dalším komfortem, který toto pietní nabízí, je vkomponování do stávající zeleně, dostatek pohodlných laviček a příjemné pietní osvětlení.

Neméně zajímavá je i skutečnost, že v případě dalšího zájmu o tuto službu existuje možnost počet schránek rozšířit, neboť již dnes jsou téměř všechny nové schránky obsazeny.

Bohužel i přes nemalé investice a úsilí všech, kteří se na výstavbě podíleli, došlo v minulých dnech k napadení nového pietního místa vandaly, kteří utrhli nově instalované osvětlení. Služby města proto zvažují, že na místo pro větší bezpečnost instalují kamerový systém.

16. prosince 2011, Světlana Pozníková

 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK