Aktuality

Poděkování všem ukázněným řidičům

Za více jak půl roku této činnosti se podařilo město očistit od 20 tun smetků a řidiči s úklidovou technikou najezdili po městě více než 400 km.

Blokové čištění je pro město nutností z hlediska utváření zdravého životního prostředí, ale často sebou nese jisté nepohodlí pro majitele automobilů, kteří musí v době čištění ulic a dalších prostranství svá auta přeparkovat.

Prioritou Služeb je, aby řidiči dostali informace o úklidu včas a zajistili si tak parkování svých vozidel na nezbytně nutnou dobu jinde. Proto se sedm dní před zahájením prací rozmísťuje přenosné dopravní značení s informacemi, kdy a v kolik hodin bude čištění probíhat. I přes upozorňující dopravní značky ponechávají někteří řidiči v termínu blokového čištění svůj automobil na místě a následně na to přichází na řadu odtah jejich vozidla. Standardně pak dochází k situaci, kdy Služby města Pardubic vůz odtáhnou do areálu společnosti. Zde si ho majitel musí vyzvednout a zaplatit za odtah poplatek. Cena za nucený odtah je stanovena nařízením Magistrátu města Pardubic č. 6/ 2008. Vozidlo je vydáno osobě, která předloží občanský průkaz nebo cestovní pas, dále technický průkaz od vozidla a po zaplacení poplatku podepíše protokol o odtažení a převzetí vozidla.

V praxi dochází často k případům, kdy majitel prokazatelně dokáže, že v době blokového čištění vznikly překážky, pro které nemohl automobil přeparkovat. V takovém případě je poplatek za odtah vrácen.

Zkušenosti z právě končící sezóny ukázaly, že v Pardubicích je převážná většina ukázněných řidičů, kteří příslušná dopravní značení v souvislosti s avizovaným blokovým čištěním respektují. Vyplývá to i ze statistiky, kdy počet odtažených vozidel z minulých let klesá.

Služby města Pardubic tímto děkují všem ukázněným řidičům za spolupráci.

4. října 2011, Světluše Pozníková

 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK