Aktuality

Nové kolumbárium vzniká na centrálním hřbitově

 

Výstavba nového pietního místa je realizována na základě výrazné poptávky občanů města Pardubic, kteří o tuto službu projevují stále větší zájem. Akciová společnost Služby města Pardubic zahájila jeho výstavbu před několika dny.

Kolumbárium bude umístěno v dosud nevyužívané části nového hřbitova, za východním štítem budovy Správy hřbitovů v rohu dvou hřbitovních zdí. Pietní místo je vkomponováno do stávající zeleně, kdy zásah do ní je v rámci realizace stavby minimální. Pro zvýšení komfortu bude pietní místo vybaveno lavičkami a pietně nasvíceno.

Celý nově zbudovaný prostor s kolumbáriem bude přístupný od hlavního vstupu centrálního hřbitova, podél budovy Správy hřbitovů.

Je třeba zmínit, že v rámci realizace výstavby kolumbária je počítáno s prodloužením chodníku, který vede k památníku obětí světových válek.

Akciová společnost Služby města Pardubic se touto cestou omlouvá za omezení, vzniklá s výstavbou kolumbária a děkuje všem zákazníkům a návštěvníkům za pochopení.

3. října 2011, Světluše Pozníková

 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK