Aktuality

V úterý 22. března začne v Pardubicích blokové čištění města

Začátkem jara se provádí nezbytné blokové čištění ulic, které představuje komplexní strojní a ruční čištění vozovek, chodníků, parkovišť a cyklostezek. Jeho úkolem je odstranit z ulic nepořádek v podobě bláta, písku, prachu, ale i starého listí a trávy, která se zachycuje při krajnicích vozovek.

I v letošním roce bude úklid probíhat v jednotlivých částech města dle schváleného harmonogramu. Četnost čištění ulic je zhruba 1x až 2x ročně. Informace o blokovém čištění se seznamem ulic a jednotlivými termíny naleznete ZDE.

Blokové čištění provádí Služby města Pardubic a.s. zametacími vozy, které jsou vybaveny speciálními agresivními kartáči a válcovými košťaty. Úklidová technika vyčistí ve městě okolo 450 km vozovek, chodníků a veřejných prostranství. Nezbytná je také technika na odvoz smetených nečistot. Blokovým čištěním se město zbaví přibližně 21 tun smetků, což představuje pět plně naložených nákladních automobilů. Zmiňované tuny nečistot končí na skládce v Dražkovicích. Letošní novinkou bude používání zařízení na čištění kanalizačních vpustí.

Problémem blokového čištění jsou zaparkovaná auta, která stojí u krajnic vozovek a brání tak plynulému projetí úklidové techniky, a tím dokonalému vyčištění ulic.

Proto se 7 dní před zahájením prací rozmísťuje přenosné dopravní značení s informacemi, kdy a v kolik hodin bude čištění probíhat. Řidičům tato informace slouží k tomu, aby svá vozidla přeparkovali, jinak riskují odtah.

Žádáme proto všechny řidiče, aby tímto respektovali přenosná dopravní značení, které na blokové čištění včas upozorní. Výsledkem budou čisté ulice, lepší životní prostředí a příjemnější život pro nás všechny.

Světluše Pozníková, 3. března 2011

 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK