Aktuality

Chceme čisté město

Vyčistit město představuje každodenní úklid vozovek, chodníků, cyklistických stezek a veřejných prostranství formou ručního a strojního čištění. Úklid se celoročně provádí na základě schváleného harmonogramu.

S ohledem na problémy s parkováním v našem městě je strojní úklid komunikací čím dál složitější, a proto každoročně rozšiřujeme takzvané blokové čištění, které začíná letos již 23. března. Seznam s rozpisem čištěných komunikací formou blokového čištění nebo strojního čištění s odtahem a dopravním značením naleznete na stránkách Služeb města Pardubic www.smp-pce.cz., kde si do vyhledávače můžete snadno zadat Vaši ulici, datum nebo aktuální týden čištění.

Čištění v uvedených ulicích a dnech bude prováděno od 6,00 hodin, avšak přípravné práce (odtahy vozidel apod.) od 5.00 hodin ráno, do ukončení prací. Hodina zahájení prací je též vyznačena na dodatkových tabulkách přechodného dopravního značení.

Omezení stání po dobu nezbytně nutnou je pro nás podmínkou k účinnému úklidu. Rozmístění dopravních značek s dodatkovou tabulí bude v ulicích provedeno sedm dní před samotným čištěním. Žádáme řidiče, kteří budou parkovat svá vozidla na těchto uzavřených komunikacích, aby včas přeparkovali a umožnit tak naplánované strojní čištění vozovek provézt. Často se stává, že řidič nerespektuje dopravní značení a jeho vozidlo je pak odtaženo.

Žádáme tedy řidiče, aby pozorně sledovali dopravní značení a umožnili nám kvalitně a rychle provést práci, kterou nakonec všichni oceníme.

Děkujeme za pochopení.

Nina Kvapilová, 23. března 2010

 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK