Čištění komunikací a zimní údržba

Vyčistit město představuje každodenní úklid vozovek, chodníků, cyklistických stezek a veřejných prostranství formou ručního a strojního čištění. Úklid se celoročně provádí na základě harmonogramu s tím, že s nástupem zimy operativně přecházíme na Plán zimní údržby.

Provádíme úklid vozovek po haváriích i sběr psích exkrementů pomocí speciálních vysavačů.

S ohledem na problémy s parkováním v našem městě je strojní úklid zametacími vozy komunikací čím dál složitější a proto každoročně rozšiřujeme takzvané blokové čištění s doplněním o strojní čištění s odtahem vozidel. Bohužel odtah vozidel, jejichž majitelé nerespektují zákaz zastavení, je ne příliš populární, ale omezení stání po dobu nezbytně nutnouje je pro nás podmínkou k účinnému úklidu.

Pravidelně zajišťujeme mimořádné úklidy veřejných prostranství po akcích organizovaných městam či jinými subjekty.

V zimě zajišťujeme sjízdnost a schůdnost místních komunikací chemickým posypem a inertním materiálem, včetně pluhování. Ve městě Pardubice je v zimě udržováno 385 km silnic a chodníků. ZDE, v mapovém zákresu, si každý může najít svou ulici, cyklostezku či vozovku a ověřit si tak, zda je zařazena do plánu zimní údržby a popřípadě zjistit v jakém pořadí je udržována. 

Dle klimatických podmínek i v průběhu zimního období provádíme klasické čištění komunikací dle potřeby a technických možností.

V poslední době je zájem o tuto službu i ze strany podnikatelských subjektů. Po celé zimní období je zabezpečena denní i noční pohotovost.

Provádíme chemickou likvidaci plevele z chodníků, vozovek, parkovacích míst a odstavných ploch.

Služby města Pardubic a.s. - čištění komunikací a zimní údržba

  466 260 821

  cisteniko@smp-pce.cz

  pracovní doba: 7:00–15:00

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK