Aktuality

Svoz odpadu o vánočních svátcích 2019 a na Nový rok

V době vánočních svátků, které letos připadají na pracovní dny úterý 24.12., středu 25.12 a čtvrtek 26.12. 2019, bude zachován standardní harmonogram svozu komunálního odpadu i jeho separovaných složek pro občany města, firmy i obce.

Všechny separační dvory budou v době vánočních svátků v tyto dny a na Nový rok uzavřeny.

 

Za středeční svoz odpadu na Nový rok 1.1. 2020 bude probíhat náhradní svoz ve čtvrtek 2.1. 2020, stejně tak budou o 1 den svozu posunuty veškeré standardně plánované svozy nádob v průběhu 1. kalendářního týdne roku 2020.

Tzn., že nádoby, které by se standardně sypaly ve středu, budou svezeny ve čtvrtek, čtvrteční svoz bude realizován v pátek, páteční v sobotu.

Tímto prosíme ty občany a zákazníky, kterých se tato změna dotkne, aby toto brali v potaz a nádoby připravili k výsypu v průběhu 1. kalendářního týdne roku 2020 o den déle, než obvykle. 

 

Od 2. kalendářního týdne roku 2020 bude již svoz probíhat beze změn a pravidelně tak, jak je nastaven standardní harmonogram svozů nádob.

 

Dále připomínáme, že Ti, kteří nemohou dopravit po svátcích vánoční stromeček přímo na separační dvůr, mají možnost odložit živé odstrojené vánoční stromky ke stanovištím kontejnerů.

Stromky odložené k popelnicím u rodinných domků nebudou svezeny. Žádáme, aby stromky byly zbaveny veškerých ozdob, protože jsou poté odvezeny na městskou kompostárnu do Dražkovic, kde se stávají vstupní surovinou na výrobu kompostu.

 

 

Závěrem nám dovolte poděkovat za spolupráci v roce 2019 a popřát všem klidné a spokojené svátky prožité ve zdraví a ve společnosti těch nejbližších.

 

V případě potřeby jakýchkoliv doplňujících informací či dalších dotazů mohou občané kontaktovat pracovníky společnosti Služby města Pardubic na telefonních číslech 466 260 831-33.

 

 

 

 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK