Aktuality

Pardubické krematorium zve veřejnost na ojedinělou prohlídku

"Prohlídky budou probíhat v sobotu 28.10. 2017 v době od 14,00 do 18,00hod. Zájemci navštíví prakticky veškeré prostory této unikátní   budovy. Mimo jiné, například   místa, kde se natáčel kultovní film s Rudolfem Hrušinským v hlavní roli, Spalovač mrtvol.

Velkým lákadlem bude již tradičně prohlídka současných kremačních technologií, které jsou návštěvníkům zpřístupněny jedenkrát v roce, právě v době dušičkových svátků. Vstupné se neplatí a objednávat dopředu se zájemci nemusí", říká Světlana Pozníková, mluvčí Služeb města Pardubic. 

Služby města Pardubic, které provozují centrální pardubický hřbitov a další hřbitovy se na Památku zesnulých pečlivě připravují. Probíhá intenzivní úklid všech prostranství a počítá se s prodloužením otevírací doby centrálního hřbitova.

"Po dobu dušičkových dnů 1.11.-2.11.2017 bude centrální hřbitov otevřen od 7,00 do 20,00 hodin. Služby se na "dušičky" připravují tradičně ve spolupráci s Městskou policií, která zvýšeným dohledem pomáhá udržovat pořádek na hřbitovech i okolí.

"V souvislosti s tím upozorňujeme návštěvníky, aby byli velice obezřetní a svoje osobní věci měli pod neustálým dohledem a nedávali tak svým důvěřivým chováním impuls k případným krádežím", dodává Světlana Pozníková.

 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK