Aktuality

Služby města Pardubic byly pořadateli technického semináře

Setkání se uskutečnilo pod záštitou Služeb města Pardubic a.s., pro kterou byla tato akce součástí oslav 15. výročí vzniku společnosti a zároveň příležitostí, jak získat nové zkušenosti a poznatky v oblasti výstavby a především údržby veřejného osvětlení ve městě. Služby jsou dnes vlastníky více jak 11 000 stožárů veřejného osvětlení v Pardubicích.

Semináře se zúčastnilo téměř 90 hostů z odborných firem zaměřených na problematiku veřejného osvětlení, např. Philips, Eltodo, Rothlener a mnoho dalších.

Celý den byl doslova nabitý odbornými přednáškami a součástí byly i odborné výstavy zúčastněných firem.

V odpoledním bloku předvedli zástupci společnosti DatMoLux praktickou zkoušku pevnosti stožárů VO. Předváděcí akce byla provedena přímo na stožárech VO před hotelem Zlatá Štika. V průběhu dne tato společnost speciálním zařízením odzkoušela téměř 50 sloupů veřejného osvětlení ve městě. Předběžné výsledky zkoušek jsou pozitivní.

V závěru dne navštívili účastníci semináře pardubickou Zelenou bránu ze které si prohlédli město nasvícené v noci a shlédli LED aplikace veřejného osvětlení v ulici Sladkovského, které byly instalovány v závěru roku 2010. Velký ohlas mělo i nové LED osvětlení instalované na cyklostezce vedoucí ze sídliště Dubina do Počápel.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK