Prodej a výdej kompostu

V souvislosti s odděleným sběrem bioodpadů Služby města Pardubic a.s. ve spolupráci s Magistrátem města Pardubic v r. 2007 zahájily „pilotní projekt odděleného sběru bioodpadů“ od občanů. Ten probíhal původně pouze v místních částech Pardubic - Jesničánky, Staré Jesenčany a Židov (městské obvody MO V a I). V roce 2012 se k původním lokalitám přidávají oblasti Starého města, Bílého a Zeleného předměstí, Cihelny, Studánky, Černé za Bory a Rosic nad Labem. V roce 2013 se svážená lokalita rozšiřuje o oblast Popkovic, Svítkova, Doubravic, Ohrazenic a Trnovou, od roku 2014 je oblast rozšířena o místní části Dražkovice a Nemošice. Místní části Hůrka, Staročernsko a Hostovice přibývají v roce 2015 a zatím poslední rozšíření o lokalitu, kde je svoz těchto nádob realizován, je oblast Lány na Důlku na počátku roku 2017. V současné době je již tímto specifickým svozem pokryta veškerá zástavba rodinných domků v Pardubicích.

Veškerý bioodpad svezený při tomto projektu slouží jako jedna z mnoha surovin pro výrobu průmyslového kompostu právě v Dražkovické kompostárně. Jako poděkování za účast v projektu svozu bio nádob ve městě Pardubice má každý účastník projektu nárok na 50 kg kvalitního kompostu zdarma. Toto množství si může vyzvednout v areálu překládací stanice, separačního dvora a městské kompostárny v Dražkovicích. Provozní doba tohoto zařízení je každý všední den v době od 6.30 hod do 14.30 hod.

Kompost je volně ložený na ploše, proto doporučujeme všem zájemcům o kompost, aby si s sebou na kompostárnu vzali vhodné nádoby či pytle, aby si sami mohli kompost nabrat. K dispozici jsou v areálu kompostárny k prodeji pevné plastové pytle, lze je zakoupit za částku 15,- Kč/ks.

Při vyzvedávání kompostu je třeba nahlásit jméno a bydliště pro možnost kontroly skutečnosti, že si kompost vyzvedává účastník projektu svozu nádob, při pohybu v areálu kompostárny prosíme o respektování veškerých pokynů od vedoucího překladiště.

Průmyslový kompost nabízíme také k volnému prodeji pro všechny zájemce bez omezení účastí v projektu odděleného svozu bioodpadu a to za cenu 336,- Kč/t bez DPH.

V případě odběru většího množství kompostu je možno sjednat k nakládce minimálně 1 den předem na dohodnutý termín průmyslový nakladač. 

Kontakt pro sjednání nakladače: 777 783 145

Nakládku není možné provést bez předchozí potvrzené objednávky, v případě poruchy nakladače, nebo při zásahu vyšší moci.

Prodej kompostu s vlastní nakládkou /  Po-Pá: 6,30 - 14,30 hod

Dále si dovolujeme upozornit zákazníky, že náš kompost zvítězil v celorepublikové soutěži "Kompost roku 2015 a 2016" a získal tím další certifikát kvality.

Účel a způsob použití kompostu jakožto organického hnojiva je uveden v příbalovém letáku - ke stažení níže.

Fotogalerie ke článku Prodej kompostu

kompostárna Dražkovice

 
kompostárna Dražkovice 2
 

Soubory ke stažení ke článku Prodej a výdej kompostu

 

 

 

SmP odpady A.S. 

Pro obecné informace nás kontaktujte:

  466 260 831 - 833

  odpady@smp-pce.cz

  pracovní doba: 7:00–15:00

 

Pro dotazy týkající se přistavení velkoobjemových kontejnerů volejte
na 777 612 403 nebo svozu komunálního odpadu 733 611 857.

  pracovní doba: 6:00–14:30

 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK