Kompostárna Dražkovice

Jedním ze správných a ekologicky šetrných způsobů likvidace hromadících se bioodpadů je kompostování. Služby města Pardubic a.s. od r. 2004 provozují vlastní zařízení na zpracování bioodpadů – kompostárnu Dražkovice.

Zařízení pracuje na principu aerobního kompostování na volné ploše a je schváleno pro celou řadu biologicky rozložitelných odpadů s kapacitou přijímaných odpadů do 20.000 tun odpadů ročně.

Nabízíme zpracování široké škály bioodpadů, pro které je jinak obtížné další využití. Nejedná se pouze o zeleň, listí, větve, dřevní odpad, odpady z lesnictví, ale i o čistírenské kaly, biologicky rozložitelné obaly, kompostovatelné odpady např. z výroby, zpracování a prodeje potravin apod. Tyto odpady slouží jako výchozí surovina pro výrobu průmyslového kompostu.

Výroba kvalitního kompostu je důležitá zejména pro rekultivaci půdy, zakládání travnatých ploch, nebo terénní úpravy při výstavbách. Z finančního hlediska je oddělené zpracování bioodpadu zhruba 50% úsporou oproti neekologickému uložení na skládce.

Likvidaci bioodpadů provádíme samozřejmě v souladu se Zákonem o odpadech.

 

SmP odpady A.S. 

Pro obecné informace nás kontaktujte:

  466 260 831 - 833

  odpady@smp-pce.cz

  pracovní doba: 7:00–15:00

 

Pro dotazy týkající se přistavení velkoobjemových kontejnerů volejte
na 777 612 403 nebo svozu komunálního odpadu 733 611 857.

  pracovní doba: 6:00–14:30

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK