SVOZ jedlých tuků a olejů

Téměř v každé domácnosti se čas od času vyskytne menší či větší množství použitých rostlinných olejů a tuků. Jedná se nejčastěji o zbylý olej po smažení a fritování. Nejhorší, co můžeme s tímto odpadem udělat, je vylít jej do odpadního potrubí kuchyňské výlevky, nebo WC. Olej potrubí postupně zanáší, ucpává a znovuzprovoznění odtoku je mnohdy fyzicky i finančně velmi náročné. Mimo to, jedlé oleje a tuky výrazně komplikují čištění odpadních vod na čistírnách.

Doposud mohli občané rostlinné oleje a tuky odevzdat pouze na 9 sběrných dvorech.

Na základě požadavků starostů níže uvedených městských obvodů rozmístila společnost Služby města Pardubic a.s. navíc nádoby na oddělený sběr olejů přímo na vybraných stanovištích na území města. 

Použité rostlinné oleje a tuky v původních obalech, nebo jiných uzavřených lahvích (např. PET lahvích) mohou tedy občané odkládat do oranžových nádob ke sběru určených 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

 

​Je zakázáno jedlé oleje do popelnic vylévat!

Možné je pouze uložení oleje v pevně uzavřeném obalu (např. PET lahvi).

 

Soubory ke stažení ke článku Svoz jedlých olejů a tuků

 

SmP odpady A.S. 

Pro obecné informace nás kontaktujte:

  466 260 831 - 833

  odpady@smp-pce.cz

  pracovní doba: 7:00–15:00

 

Pro dotazy týkající se přistavení velkoobjemových kontejnerů volejte
na 777 612 403 nebo svozu komunálního odpadu 733 611 857.

  pracovní doba: 6:00–14:30

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich webových stránek vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK